Ana sayfa İnternet Süper Lig’de VAR Sistemi Offline Kullanılacak

Süper Lig’de VAR Sistemi Offline Kullanılacak

Türk futbolunda bu hafta Süper Lig'de ilk kez uygulanacak olan Video Yardımcı Hakem Sistemi (VAR) sistemi henüz tam entegresi sağlanmadığı için çevrim dışı (offline) olarak devreye girecek.

361
0
PAYLAŞ
süper ligde var sistemi offline kullanılacak
süper ligde var sistemi offline kullanılacak

Türk futbolunda internet ile gelecek olan yeni bir teknoloji olarak gösterilen Video Yardımcı Hakem Sistemi (VAR) bugün resmen başlıyor. Süper Lig’de bu hafta 3 karşılaşmada VAR sistemi kullanılacak.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından daha öncede yapılan açıklamada Video Yardımcı Hakem Sistemi’nin bu hafta başlayacağı belirtilmişti. Yaşanan hakem hataları sonrasında büyük eleştirileri de beraberinde getiren VAR uygulaması ile bunların aza indirgenmesi beklenecek. Süper Lig’de bu haftaki 3 karşılaşmada ‘offline’ olarak uygulamaya konulacak olan VAR sistemi için TFF’den de bir açıklama geldi.

Gelişen teknoloji sayesinde hakeme ilk elden yardımcı olacak ve hataları en aza indirgeyecek olan Video Yardımcı Hakem Sistemi ilk kez bu haftaki 3 maçta uygulamaya konulacak. Yaklaşık 2 yıllık süre içerisinde FIFA ve Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB) ile yapılan görüşmeler sonrasında yapılan incelemelerde kararlı ve titizli bir çalışma başlatıldığı belirtilmişti.

VAR UYGULAMASI İLK KEZ OFFLİNE OLACAK

28 Ekim Cumartesi günü Medipol Başakşehir – Teleset Mobilya Akhisarspor, 29 Ekim Pazar günü ise Bursaspor – Antalyaspor ve 30 Ekim Pazartesi günü de Fenerbahçe – Kayserispor maçlarında VAR uygulaması devreye konacak. Fenerbahçe’nin mücadelesinde VAR koltuğunda Mete Kalkavan ile Alper Ulusoy birlikte görev alacaklar.

Video Yardımcı Hakem Sistemi (VAR) sistemi entegresi henüz tamamlanmadığı için ilk kez offline yani çevrim dışı olarak Süper Lig maçlarında ilk kez bu hafta denenecek ve yaşanan bu hadise Türk futbol tarihine geçecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here