Ana sayfa Donanım Samsung Parmak İzi Taraması İçin Patente Başvurdu

Samsung Parmak İzi Taraması İçin Patente Başvurdu

Samsung yeni teknolojisi için patent almaya uğraşırken, 2018'de piyasaya çıkacak Galaxy Note 9 hakkında bilgiler sızdırıldı.

252
0
PAYLAŞ

Samsung, Güney Kore Fikri Mülkiyet Halkarı Bilgi Servisi olan KIPRIS için bir patent başvurusunda bulundu. Üzerine basıldığı zaman duyarlı bir parmak izi taraması için patent hakkı almaya çalışan Samsung’un bu teknolojiyi 2018 senesinde çıkartmaya hazırlandığı Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus’ta kullanacağı iddiaları ise oldukça arttı.

Samsung’un bu hareketi ise gayet olağan olarak karşılandı çünkü Güney Koreli şirketten gelen son sızıntılar neticesinde optik parmak izi teknolojisini geliştirmek ve daha ileri götürmek için çaba harcayan dünya devi yaptığı işlerle başarısını ortaya koyuyor. Şu anda kullanılan basınca dayalı parmak izi tarayıcıları, en iyi şekilde etkileşim verse dahi ekran parlaklığında oluşan dengesizlikler nedeniyle büyük bir sorun haline gelebiliyor.

Ekim ayının başlarında Samsung’un eski pazarlama yöneticisi olarak görev yapan Philip Berne yaptığı açıklamada şirkete ait bir sonraki amiral gemisinde parmak izi tarayıcısı hakkında bilgi vermiş ve kullanılacak teknolojinin hemen hazır hale gelemeyeceğini belirtmişti. Philip Berne’nin yaptığı açıklamalar ise Samsung’un Galaxy Note 9 telefonunda bu teknoloji üzerinde çalışacağını kanıtlar yönde oldu.

NOTE 8’İN RAFİNE ÜRÜNÜ

Dünya devleri arasında yer alan Samsung’un ayrıca yeni çıkaracağı telefon Galaxy Note 9’u donanımsal olarak güçlendirmenin yanı sıra Note 8’in rafine bir versiyonu olarak piyasaya sunacağıda iddialar arasında yer alıyor. Samsung Global

Ürün Pazarlama Grubu yetkilisi olan BJ Kang yaptığı açıklamada Galaxy Note 9’un kamerasının Note 8’e göre oldukça üstün olacağını belirtti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here