Ana sayfa İnternet Patreon Bağış Arayüzü Artık WordPress’i Destekliyor

Patreon Bağış Arayüzü Artık WordPress’i Destekliyor

Son zamanların popüler bağış arayüzlerinden olan Patreon, son yaptığı güncelleme ile artık Wordpress gibi içerik platformlarını desteklemeye başladı.

252
0
PAYLAŞ

İçerik üreticileri için geliştirilmiş olan oldukça popüler bağış sistemi Patreon, Slack, Discourse ve WordPress tarzında bir çok platformu destelemek için kolları sıvadı. İçerik üreticilerinin son günlerde oldukça tercih ettiği platformlardan biri olan Patreon, etki alanını genişletmek için çalışmalara başladı. En son Discord ile yaptığı anlaşma sonucunda bir çok içerik platformundan teklif alan Patreon, “plug-in” üreticileri ve bazı platformlarla çalışmak için teklifler götürmeye devam ediyor.

Patreon’un yetkililerinden gelen son açıklamaya göre popüler bağış platformu, Slack, Discourse ve WordPress’i desteklediğini belirtti. WordPress ile uyumlu hale gelmek için oldukça yoğun bir çalışma sağlayan Patreon yetkilileri bu dönemde bir çok geliştirici ile çalıştıklarını açıkladı.

PATREON’UN YOUTUBE SORUNU

Ayrıca son zamanlarda içerik üreticilerine para kazanma konusunda sıkı kurallar getiren Youtube, Patreon linklerini de videolara koymayı engellemişti. Konu hakkında Youtube ile masaya oturan Patreon yöneticileri, kısa sürede çözüme ulaşmaya çalıştıklarını dile getirdi. Patreon’un yeni attığı bu adımlar ile kısa sürede büyümesi kaçınılmaz olarak görünse de, popüler içerik üretim platformları için durum biraz karışık görünüyor. Yakın zamanda daha büyük platformlarla da çalışma yapacaklarının altını çizen Patreon yöneticileri şimdiden bir çok platformun gönlünü kazanmış durumda görünüyor.

Youtube ile olan sorunları kısa zamanda çözebileceklerine inanan yetkililer, eğer bu sorunu da aşabilirlerse en büyük bağış arayüzü olma konusunda büyük bir adım atmış olacaklar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here