Ana sayfa Güncel iPad Kullanıcılarına Müjde

iPad Kullanıcılarına Müjde

355
0
PAYLAŞ

Dünya genelinde en yaygın mesajlaşma uygulamaları listesinde olan WhatsApp. WhatsApp kullanıcıları çoğunlukla akıllı telefonları aracılıyla kullanıyorlar ancak Windows 8 ve üstü sürümlerde WhatsApp uygulamasını bilgisayarlarına kurabiliyorlar, Windows 8’den alt sürüm olanlar ise tarayıcı üzerinden QR kodunu taratarak kullanabiliyorlar. iPad kullanıcıları uygulamayı kullanabilmek için resmi bir uygulamanın yayınlanmasını beklemektedirler. Edinilen bilgiler doğrultusunda, WhatsApp resmi iPad uygulaması üzerinde çalıştıklarını öğrenildi ve yakın zaman da gerçeğe geçirilebileceğini göstermektedir.

iPad-WhatsApp-Kullanabilecek

Bu bilgiyi gündeme getiren ise WhatsApp’ı yakından takip eden WABetaInfo internet sitesi yazarları olmuştur. Resmi Twitter hesaplarından paylaşılmış olan, ekran görüntüsü ile yapılan bilgilendirmede,

iPad uygulamasının yapım aşamasında olduğu belirtildi.
Bilgiyi gündeme getiren WABetaInfo yazarları tarafından yapılan bilgilendirmede kullanılan sözler şunlardır; ” iPad yetkilileri WhatsApp kullanıcılarını mutlu edecek haberimiz var.

iPad-WhatsApp-Kullanabilecek

WhatsApp iPad uygulaması hakkında yazılanlar gerçektir. WhatsApp’ın masaüstü uygulaması bulunan 0.2.6968 numaralı uyarlaması(versiyon)’da uygulamayla alakalı referanslar bulunmaktadır.”
iPad kullanıcıları internet sitemiz üzerinden WhatsApp’ı kullanabilmekteler ancak, internet sitemizi kapattıkları anda mesajlaşma özelliğini kaybetmektedir.

Uygulama iPad üzerinde çalışma şekli nasıl?

iPad-WhatsApp-Kullanabilecek

Söylentilerin hemen peşine sorulan sorulardan en önemlisi de ” Uygulama iPad üzerinde çalışma şekli nasıl olacak ” dır. WhatsApp’ın internet sayfası ve Windows 8 sürümü de dâhil üst sürümlerde kullanılan uygulamaya benzemesi akıllar da düşünülen tek seçenek olsa da, iPad için tam özellikli bir uyarlama(versiyon) hazırlanması da büyük bir ihtimal olduğu düşünülmektedir. WhatsApp yetkilileri konuyla alakalı resmi bir açıklama yapmamıştır.

Dedikoduların ardından akıllara gelen ilk sorulardan birisi de “WhatsApp iPad uygulaması nasıl çalışacak?” oluyor. Şirketin web ve masaüstündeki yaklaşımı sürdürmesi akıllara gelen ilk  seçenek olsa da, iPad için tam teşekküllü bir versiyonun hazırlanması da ihtimal dahilinde görülüyor. WhatsApp ise konuya ilişkin olarak bir açıklamada bulunmadı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here