Ana sayfa İnternet İnternet Sitesi Sahiplerine Microsoft’tan Kıyak

İnternet Sitesi Sahiplerine Microsoft’tan Kıyak

Microsoft'un geliştirerek açık kaynak kodlu sunduğu Sonar, artık internet sitesi olan bütün kullanıcılara hizmet vermeyi planlıyor.

254
0
PAYLAŞ

İnternet, aklınızda ki fikirleri tüm dünyaya duyurmanız için en kilit teknolojilerden biri olarak görünüyor. Fakat rekabet ortamının çetin olmasından dolayı, güvenlik önlemleri oldukça yetersiz bir durumda kalıyor.

İNTERNET SİTESİ AÇMAK ÇOK KOLAY

Günümüz koşullarında bir Twitter hesabı, Facebook hesabı açmak konusu kadar kolay olan internet sitesi açmak çok basit bir kaç işlem gerektiriyor. Fakat internet sitesini açmak ile işler tam manasıyla bitmiyor. Sürekliliğini sağlamak ve internet sitenizin güvenliği ile ilgilenmek en zor işler arasında sayılabilir.

Microsoft tarayıcı teknolojileri konusunda her ne kadar kendini gösterememiş bir firma olsada internetin küreselleşmesi adına bir çok adım atmış bir platform. İnternet Explorer’ı tarih eden Microsoft Windows 10 işletim sistemi ile Edge’yi sunmayı başardı.
Microsoft Edge’yi kuran ve kullanan kişiler internet siteleri projelerinin performansları ve güvenlikleri açısından güvenebilecekleri bir araç bulmuş durumdalar. Microsoft’un geliştirdiği Sonar aracının açık kaynak kodlu şekilde yayınlanması ise site geliştiricileri için bulunmaz bir fırsata dönüştü.

SONAR ARTIK HERKES İÇİN AKTİF

Haziran ayının ortalarında çıkmış olan proje artık bütün internet sitelerine hizmet verebilir hale getirildi. İnternet sitenizi test etmek ve hataları görmek istiyorsanız Sonar aracını kullanabilirsiniz. Sonar’ı daha fazla geliştirmek için çalışmalarına devam eden Microsoft, Sonar ile internet sitesi sahiplerine siteleri hakkında bilgiler vererek açıklarını kapatmalarına olanak sağlıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here