Ana sayfa Sosyal Medya İnstagram’a İkili Canlı Yayın Özelliği

İnstagram’a İkili Canlı Yayın Özelliği

İnstagram Ağustos ayında tanıttığı ikili canlı yayın özelliğini tüm kullanıcılar için açık bir hale getirdi.

613
0
PAYLAŞ
instagrama ikili canlı yayın özelliği geldi
instagrama ikili canlı yayın özelliği geldi

Her geçen gün içerisinde barındırdığı özellikleri artıran ve yeni güncellemeler getirerek kendini geliştiren sosyal medya uygulaması İnstagram, bir kez daha yepyeni özellikleri ile kullanıcıların karşısına çıkarak beğenileri topladı.

İlk olarak geçtiğimiz Ağustos ayında test edilip gösterime çıkartılan ikili canlı yayın özelliği, İnstagram bünyesinde tüm kullanıcılar için artık kullanıma hazır hale getirildi. Canlı yayınınızı izleyen birini kolaylık ile kendi canlı yayınınıza davet edebileceğiniz bu sistem ile artık monoton geçen canlı yayınlar yapmanıza gerek kalmadı.

İnstagram fenomenlerinin ve markaların genel anlamda daha çok tercih ettiği canlı yayına konuk alma formatına benzeyen bu özellik kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak için planlandı. Geçtiğimiz günlerde yeni yüz filtrelerini bünyesine ekleyen ve bu sayede gündeme gelen İnstagram, şimdi de ikili canlı yayın özelliği ile kullanıcıların beğenisini bir hayli toplamış durumda.

İKİLİ CANLI YAYIN NASIL KULLANILIR?

Canlı yayını başlattıktan sonra, İnstagram’ın yeni eklediği ve sağ alt tarafta yer alan ikili canlı yayın butonuna tıklayarak, izleyiciler arasından birini seçip canlı yayına davet edebiliyorsunuz. Davet ettiğiniz bu instagram kullanıcısı, davetinizi kabul ettiği anda görüntü ikiye bölünüp aynı anda canlı yayına girmeniz sağlanıyor.

Bu özellik ile canlı yayına davet ettiğiniz kişiyi istediğiniz zaman değiştirebiliyor ve canlı yayından çıkartabiliyorsunuz. Öte yandan canlı yayına davet edilen kişi kendi istediği zamanda canlı yayından çıkabiliyor. Yayın bittikten sonra ise dilerseniz 24 saat boyunca canlı yayını bir hikaye olarak paylaşabilmek veya silmek sizin elinizde.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here