Ana sayfa Mobil Google’ın Yeni Teknolojisi Sinir Ağları

Google’ın Yeni Teknolojisi Sinir Ağları

Google Android telefonlar için son teknolojisi olan yapay zeka sinir ağlarını tanıttı.

251
0
PAYLAŞ

Google mobil işletim sistemi olan Android’i yepyeni bir görüme kavuşturacak olan Sinir Ağları (Neural Networks) teknolojisini kullanıcılarına tanıttı. Kullanıcıların Android 8.1’i daha kapsamlı ve daha tutarlı bir şekilde faydalanmalarını sağlayacak olan bu yazılım sayesinde Pixel 2 ailesinin türünden olan yapay zeka destekli yongalara sahiplik yapan cihazların gerçek potansiyel verileri gün ışığına çıkacak.

Pixel’in Vision Core yongaları, yeni tanıtılan Sinir Ağları teknolojilerini kullanarak uygulama geliştiricilerinin de işlerini kolaylıkla halletmelerine ön ayak oluyor. Öte yadan Google Play Store içerisinde uygulamaları bulunan firmalarında, kendi uygulamaları içerisinde bu işlemcileri kullanabilmek için destek yazılım almaları gerekiyor.

SİNİR AĞLARI KAMERA İYİLEŞTİRMEDE BİR NUMARA

Google’ın ham Android özellikleri bulunan kamera uygulamaları HDR+ modu ile mobil fotoğrafçılık konusunu zirveye taşırken, bu özelliğin tüm Android’ler için gelmesi bekleniyor. Öte yandan Sinir Ağları teknolojisini kamera iyileştirme konusunda bir çok avantajını görmek için Pixel 2 cihazlarına sahip olmanız gerekiyor.

TensorFlow Lite tarzında ki donanımsal özellikleri en ön planda tutmaya yarayan makine öğrenimi yazılımlarıda bu teknoloji ile mevcut oluyor. Ayrıca Google artı olarak düşük sistemli cihazlar içinse Android Go’yu geliştireceğini duyurdu. Yeni sistem dostu Android, elinizde bulunan cihazların daha hızlı çalışmasına olanak sağlayacak.

Android Beta Programına kaydolan kişiler şuan 8.1’in test sürümünü, Nexus 5 veya daha üst cihazlarla kullanabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here