Ana sayfa Güncel Google Bitcoin’i Yasaklayacağını Duyurdu!

Google Bitcoin’i Yasaklayacağını Duyurdu!

146
0
PAYLAŞ

Son zamanlarda Bitcoin hakkında bir çok kötü haber çıkıyor. Bunlardan sbiri de bugün Google cephesinden geldi Güney Kore, Japonya ve Çin tarafından birçok kripto para esir alınmış durumda. Geçen hafta Facebook kripto paralar ile ilgili önlem almıştı. Facebook’un yaptığı açıklamalardan sonra yaklaşık 180$ değer kaybeden bitcoin bugün ise Google reklam ağında Bitcoin ödeme seçeneğinin kaldırıldığını duyurdu ve bu haberden sonra bitcoin 200$’lık bir düşüş yaşadı.

 

Açıklamanın ardından bir çok kripto para değer kaybederken önemli coinler arasında en çok değeri bitcoin yaşadı. An itibari ile bitcoin son 24 saat’e göre %5.15 lik bir düşüş yaşadı.

Litecoin açıklama yapılmadan yaklaşık 1 saat öncesinde düşüş’e başlamıştı ancak bu haberin ardından düşüşü devam etti. Litecoin son 24 saatte %3.47’lik bir düşüş yaşadı.

 

Genel olarak bundan 1 sene öncesine kadar yapılan her haber bitcoinin değerini en az %10’lık fark ettiriyordu. Bu haberler bir ülkenin Bitcoin’in yasaklaması veya büyük bir yatırımcının bitcoin’lerinin ortaya çıkması sebeplerden değişebiliyor. Tabi bunlar birer örnek.

Bitcoin ve diğer coin’lerin fiyatlarını dolar kurundan bu siteden takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here