Ana sayfa Sosyal Medya Facebook’a Beklenen Güncelleme

Facebook’a Beklenen Güncelleme

Facebook Haziran ayında belirttiği, gruplar hakkında ki yeni güncellemesinin hazır olduğunu belirtti.

220
0
PAYLAŞ

Facebook Haziran ayında düzenlenen “Facebook Communities Summit” konferansında grup yöneticilerinin topluluklarını büyütmeyi amaçladıklarını ve bununla ilgili olarak yeni bir çok program ve araç güncellemesi getireceğini duyurmuştu.

Beklenen güncelleme ise Facebook’a artık geliyor. Grup yöneticileri ve üyelerinin kullanabileceği bu araçlar sayesinde Facebook’ta yeni fonksiyonların önü oldukça açık. Facebook yeni getireceği güncellemenin detaylarını da belirterek yaptığı açıklamada bir kaç örnek araç sunmayı ihmal etmedi.

YENİ ÜYELERE KARŞILAMA MESAJI

Yeni gelecek olan güncelleme ile grup yöneticileri topluluk oluştururken, üyeleri karşılamak adına bir mesaj yayınlayabilecek ve otomatik olarak karşılama bildirisini üyelere gönderecek. Grup yöneticileri topluluk üyelerinin kendilerini daha rahat bulabilmesi adına isimlerinin yanına rozetler ekleyebilecek.

ÜYELERLE KOLAY ETKİLEŞİM

Öte yandan üye profilleri özelliği de getiren Facebook’ta bir grup üyesi başka bir üyenin profiline tıkladığı zaman ortak ilgi alanları veya grupta katıldığı ortak aktiviteleri görüntüleyerek herkese açık olan bilgiler sayesinde kişileri kolayca tanımlayabilecek.

Facebook getireceği bu yeni güncellemelerin yanı sıra grup yöneticilerinin bir arada kalıp kolayca haberleşebilmesi adına daha sıkı çalıştığını ifade ederek, bir çok özelliği henüz sunmadığını ve bu özelliklerin test aşamasında olduklarını belirtti.

FACEBOOK’UN GELİŞTİRİLMESİNE KATKI

Yeni gelecek bu güncellemenin sosyal medya devi olan Facebook için oldukça önemli olduğu ve Facebook’un geliştirilmesi için katkı sağladığı belirtildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here