Ana sayfa Mobil Apple iPhone X Siparişlerine Yetişemiyor

Apple iPhone X Siparişlerine Yetişemiyor

Apple ön siparişe çıkardığı iPhone X'in siparişlerine yetişemediğini ve yeniden stok oluşturmak için çaba sarfettiklerini belirtti.

270
0
PAYLAŞ

Dünya devi Apple iPhone satış performansları ile alakalı rakamları henüz kesin olarak açıklamadığı için meraklılarını 2 Kasım tarihini beklemek zorunda bıraksa da yapılan açıklama ile iPhone X modelinin satışları resmen patlattığını duyurdu.
Yapılan bir açıklama sonucunda dünya devlerinden Apple iPhone X’e gelen tepkilerin ve taleplerin çok yoğun bir seviyede seyrettiğini ve stok miktarlarını artırabilmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

STOKLAR NEREDEYSE TÜKENDİ

Yapılan resmi açıklama ise “Geleceğin akıllı telefon modellerinden olan iPhone X’i ön satışa çıkarmış olmaktan dolayı oldukça mutluyuz. Gelen ilk tepkiler sonucunda gördük ki çok fazla bir talep oranı var. Bu yeni devinimsel ürünümüzü isteyen herkese ulaştırabilmek adına çok sıkı çalışıyoruz ve kısa bir sürede stoklarımızı artırmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra 3 Kasım tarihinde saat 08.00’da iPhone X artık bütün Apple satış mağazalarında ve dünya çapında bulunan Apple tedarikçilerinde bulunacak.” ifadeleri kullanıldı.

Telefonun ön siparişe açıldığı andan itibaren ilk stokları neredeyse tüketir hale gelmesi çok uzun sürmedi. Sürekli gelen siparişler sonucunda Apple iPhone X’in tedarik sürecini uzatma kararı aldı.

Bazı tedarikçi firmalarda hala iPhone X bulunsa da neredeyse bütün Apple mağazaları kullanıcılardan iPhone’ların gönderimi için 5-6 hafta süre vermelerini istiyor. Yani internet üzerinden verilen iPhone siparişleri Aralık ayının başına kadar kullanıcılara ulaşamayacak durumda görünüyor.

Apple ise yaptığı açıklamada 3 Kasım tarihinde bizzat alım yapacak müşterileri için bir miktar stok oluşturduğunu belirtirken, iPhone almak isteyen müşterilerin erken saatlerde gelmeleri gerektiğini ifade etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here